Konut Sigortası

Konut Sigortası Nedir

Halk dilinde Ev sigortası bir diğer adıyla Yangın sigortası olarak bilinen Konut Poliçesi Hem evi hem de ev içerisindeki eşyaları poliçede belirlenen teminatlar dahilinde kapsam içerisine alan bir poliçe türüdür. Zorunlu bir poliçe değildir. Sadece, ev alımlarında banka kredisi kullanımı bankalar tarafından zorunlu tutulmuş olup, bu zorunluluk, kredi kullanım koşullarından kaynaklı bir zorunluluktur.

Konut sigortası, tüketiciler tarafından en çok tercih edilen sigorta türlerinin başında gelir. Konut mini hizmetleri sayesinde, evinizde ihtiyacınız olan, elektrik tesisatı işçiliği, su tesisatı işçiliği, halı ve koltuk yıkama hizmeti, kombi ve klima bakım hizmeti, çilingir hizmeti gibi pek çok hizmeti poliçenizle birlikte alabiliyorsunuz.

Acentenizden bu hizmetlerin detayları ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

KAPSAMI:

Yangın, infilâk, yıldırım, kar ağırlığı, yer kayması, fırtına, deprem, hırsızlık, Sel ve su baskını (seylap), Grev, lokavt, kargaşa, halk hareketleri, kötü niyetli hareketler, terör, dahili su hasarları, Duman, Yakıt sızması, Kara-hava-deniz taşıtları çarpması, Enkaz kaldırma masrafları, Kazaen kırılma, Cam ve ayna kırılması, Kira kaybı, Alternatif ikamet ve taşınma masrafları, 3.şahıs mali mesuliyet, Sabit dekorasyon, Elektronik cihaz teminatı, Gasp, kapkaç, yankesicilik teminatı, Konutta bulunan üçüncü şahıslara ait eşyalar teminatı gibi bir çok sabit ve seçimlik teminatları kapsar.