Home Hizmetlerimiz Konut Sigortası

Konut Sigortası

by Osman ÖZkan
 

Konut Sigortası

Evinizi hırsızlık, terör, kazalar ve yıkılmalardan korumayı amaçlayan sigorta türüdür. Poliçe süresi 1 yıllık olarak düzenlenir.

Sigortanın Kapsamı

Terör, kaza, su basması, hırsızlık, deprem, fırtına, sel, su baskını, yangın ve yıkılmalar gibi riskler yer alır.

Bunlar dışında, Çilingir hizmetleri, klima, kombi bakım hizmetleri, halı yıkama hizmetleri gibi daha birçok hizmet içermektedir. Bunlara örnek vermek gerekirse;

  • Cam kırılmaları ve teknik destekler (Bilgisayar asistans hizmetleri, Telefonda ve uzaktan bağlantı ile destek vb...)
  • Tesisat ve elektrik sorunlarının tamiratından doktor veya ambulans gönderilmesine
  • Öğretmen gönderilmesine varana  kadar  geniş bir yelpazeye sahiptir.
  • Poliçelerin her yıl aynı firmadan yapılması müşterilere indirimli fiyatlar sunar.

Kredi ile alınan evlerde konut sigortası yaptırılması zorunludur. Kredi devam ettiği sürece poliçeler yenilenmelidir. Acentenize kredi kuruluşunuzun ismini vermeniz durumunda poliçenizde belirtilecektir. Poliçeler genel olarak 9 taksit imkanına sahiptir.

Konut poliçeniz ile sadece Binanızı teminata alabileceğiniz gibi isteğinize bağlı olarak bina ile birlikte eşyalarınızı da teminata alabilirsiniz.

Kiracının Malike Karşı Sorumluluğu Nedir?

Kiracının kusuru / sorumluluğu nedeniyle teminat kapsamına giren bir olayın gerçekleşmesi sonucu oluşacak maddi zararları kapsayan teminat türüdür.

Malikin Kiracıya Karşı Sorumluluğu Nedir?

Malik tarafından kiraya verdiği binada teminat kapsamına giren bir olayın gerçekleşmesi sonucu oluşacak maddi zararların Malik'in (sigortalı) kusuru/sorumluluğu nedeniyle kiracıya ait kıymetlerde meydana gelen maddi zararları kapsayan bir poliçe türüdür.

Malik veya Kiracının Komşuluk Sorumluluğu Nedir ?

Malik veya kiracının teminat kapsamına giren bir olay gerçekleşmesi durumunda komşu kıymetlerde oluşacak zararları teminat altına poliçe türüdür.

*Konut Sigortanız ile kolay bir yaşam dileriz...

 

 
 
Call Now Button