Home Hizmetlerimiz Kasko Sigortası

Kasko Sigortası

by Osman ÖZkan
 

Kasko Sigortası

Kasko poliçesi, başınıza gelebilecek birçok kazaya karşı aracınızı korumaya alan poliçe türüdür.

Seyahat halindeki yolculuklarınız sırasında başınıza gelen kaza durumlarında aracınız serviste onarılırken otel masraflarınız karşılanacağı gibi konaklama istemeden kiralık aracınızı alıp yolunuza devam edebilirsiniz.

Ayrıca kaskonuzda yol yardım hizmetleri (Çekici vb...) mevcut olup kaza anında tarafınıza yönlendirilirler. Lastik patlaması ve buna benzer durumlarda, bulunulan yerde müdahele edilerek yolunuza devam etmenizi sağlayacağı gibi, yerinde onarılamayacak hasarlarda ise aracınız en yakın yetkili servise yada tamirhaneye ücretsiz olarak çekilir.

Kasko poliçesi ana teminatlar ve ek teminatlardan oluşur;

Ana teminatlar, sigorta poliçesinde, sigorta şirketi tarafından standart olarak verilir. Fakat ek teminatlar, kişinin talebine göre belirlenerek ve ek bir prim ile poliçeye dahil edilir.
Kaskolarımızda bulunan başka bir özellik olan mini onarım için şunları belirtebiliriz:

  • Boya Tamiri ve mini yama
  • Boya hasarlı kaporta göçük düzeltme
  • Boyasız hasarlı göçük düzeltme
  • Ön cam tamiri
  • İç döşeme tamiri
  • Leke çıkarma
  • Plastik tampon tamiri


Muafiyetli Kasko Sigortası

Bütçe sorunu yaşayan müşterilerin hizmetine sunulan bir kasko türüdür. Eksik teminat içerdiği için fiyatları da bir miktar düşük olacaktır.Müşteri bilgisi dahilinde bazı teminatların (sel,deprem vs...) tamamının yada bir kısmının kapsam dışı bırakılması anlamına gelir.

Örneğin; Kasko poliçesi sel muafiyetli oluşturulur.Yani alınan hasar sel sonucu oluşan bir hasar ise muafiyetin oranına göre kesinti uygulanır. Mufaiyet tutarı kadar olan hasar müşteri tarafından ödenir. Kalan kısım sigorta şirketi tarafından ödenir. Verilen teminata göre sel hiç teminata alınmamış da olabilir.Bu durumda müşteriye sigorta şirketi tarafından sel muafiyetli poliçeniz olduğu için tarafımızdan ödeme yapılamamaktadır diye bilgi verilir. Ve bütün hasar müşteri tarafından karşılanır.

Benzer bir şekilde, aracı 3. bir şahsın kullanmayacağını düşünerek, 3. şahısların sizin aracınızı kullanması ve kaza yapması durumunu poliçenize muafiyet olarak ekleyebilirsiniz ve yine poliçe tutarınızı bir miktar düşürebilirsiniz. Fakat yine unutmayın ki, aracınızı sizin dışınızda birisi kullanırsa ve kazaya karışırsa muafiyete uygulanan indirim oranı kadar tutar ödeme yapılmaz.

**A müşterisi ödeme sorunu yaşadığını ama kasko yaptırmak istediğini belirtir. Bu durumda sigortacı müşteriye muafiyetli kasko önerebilir.

 
Call Now Button